• فارسی
  • English

اسکلت مقاوم برابر زلزله

اسکلت مقاوم برابر زلزله

زلزله یک رخداد طبیعی است که هنوز بشر با تمام پیشرفت‌هایی که داشته نتوانسته وقوع آن را پیش‌بینی کند. غیرمنتظره بودن زلزله و نداشتن آمادگی پیش از وقوع آن باعث می‌شود ویرانی‌ها و خسارات جانی و مالی فراوانی به بار بیاورد. اغلب با وقوع زلزله دست و پایمان را گم می‌کنیم و در عرض چند ثانیه ممکن است همه چیز بر سرمان آوار شود. 
سوای زیان‌های مالی، قطعا جبران‌ناپذیرترین خسارات، لطمه به جان مردمی است که از زلزله آسیب می‌بینند. زلزله به خودی خود در بیش از 90 درصد مواقع باعث خطر جانی نمی‌شود؛ آنچه که در هنگام وقوع زلزله خطر آفرین است آوار ساختمان‌ها و سازه‌ها ست. 
رعایت نکات ایمنی هنگام وقوع زلزله بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن، رعایت اصول ایمنی در ساخت‌و‌ساز است که ساختمان‌هایی مقاوم در برابر زلزله داشته باشیم.
با رعایت نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم ساختمان‌ها در برابر زلزله‎‌هایی تا 7 ریشتر مقاوم می‌شوند. اما پیش از این بهتر است بدانیم زلزله چگونه اتفاق می‌افتد تا دید بهتری نسبت به چگونگی مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در برابر آن داشته باشیم.

کره زمین از سه لایه اصلی تشکیل شده است. پوسته، گوشته و هسته. بیرونی‌ترین سطح کره زمین که ما بر روی آن قرار گرفته‌ایم پوسته است. پوسته از صفحات سنگی سختی تشکیل شده است که بر روی گوشته قابلیت حرکت و لغزش دارند. به محل تلاقی دو یا چند صفحه به هم گسل می‌گویند. 
صفحات سنگی پوسته زمین ثابت نیستند و در طول سال‌ها با آرامی حرکت می‌کنند. گاهی این صفحات در محل گسل‌ها در کنار هم به صورت افقی یا عمودی به حرکت در می‌آیند. اگر صفحات برای مدتی حرکتی نداشه باشند، انرژی درونشان ذخیره می‌شود. در این حالت با حرکت شدیدتری این انرژی را تخلیه می‌کنند که باعث وقوع زلزله می‌شود.

READ  مقایسه انواع کفپوش ها!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

درباره ما


تیم کارشناسی و پیمانکاری ما با به کار گیری از بهترین و به روز ترین متد های دنیا سعی در باز طراحی،بازسازی ایمن کردن محل کار ، منزل ویلایی،باغ ،کارخانه ، مغازه و ….. را دارد.

شعار ما توسعه و زیبا سازی همراه با حفظ سرمایه و محیط زیست است.

 

پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه عمرانF1 می باشد.

      ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید