• فارسی
  • English

معماری پست مدرن

معماری پست مدرن

پست مدرنیسم، سبکهای رنگی معماری و هنرهای تزئینی که در اواخر قرن بیستم در واکنش به مدرنیته پدیدار شدند را توصیف می کند. در واقع سبک یا سبکهایی از معماری و تزئینات ساختمانی که همراه با جنبش مدرنیته و تبعات آن شکل گرفتند در معماری پست مدرن تعریف می شوند. با شروع دهه ی ۷۰ میلادی و علی رغم اهداف دموکراتیک آن ، مدرنیته شکلی انحصاری و نخبه گرا به خود گرفته بود. شکست روشها و اصول ساخت وساز (که نمونه بارز آن فرو ریختن برج “رونان پوئینت” در شرق لندن به سال ۱۹۶۸ بود) و تغییر مسیر وضعیت مسکن، نقطه ی تمرکز معماران و منتقدان در اوایل دهه ی ۷۰ بود. کتابی که با عنوان “پیچیدگی و تناقض در معماری” توسط معمار آمریکایی “رابرت ونتوری” در سال ۱۹۶۶ منتشر شد، تاثیری کلیدی در توسعه و پیشرفت پست مدرنیسم در معماری داشت. “ونتوری” ضمن ارج نهادن به ابهام، تناقض و خصوصیات ویژه ی معماری “مَنِریست” و “باروک” رم، فرهنگ عامه پسند و معماری معمول “خیابان اصلی آمریکایی”
(AMERICAN MAIN STREET) را نیز در نظر گرفت.

اثر بعدی (درس گرفتن از لاس وگاس (۱۹۷۲) ) ، نشانه ها و سمبل های لاس وگاس و ساختمانهای جدا از همش را در “داک”ها (ساختمانهایی تندیس شکل که پیامشان برای مخاطب در ساختار متضمن بود) و “آلونک تزیین شده” (که از نشانه هایی برای انتقال پیام خود استفاده می کرد) به رخ کشید. در عمل، این به معنی کشف دوباره ی معانی متنوع از بطن معماری کلاسیک گذشته و اعمال آن در ساختارهای مدرن بود. نتیجه این امر، معماری ای بود که ترکیب اصالت تاریخی و لوندی مدرنیته را در بر داشت.

READ  معماری داخلی به چه معناست؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

درباره ما


تیم کارشناسی و پیمانکاری ما با به کار گیری از بهترین و به روز ترین متد های دنیا سعی در باز طراحی،بازسازی ایمن کردن محل کار ، منزل ویلایی،باغ ،کارخانه ، مغازه و ….. را دارد.

شعار ما توسعه و زیبا سازی همراه با حفظ سرمایه و محیط زیست است.

 

پروژه ها


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه عمرانF1 می باشد.

      ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید